Aktualności

Microsoft ułatwi upgrade z W7 do W10

Microsoft ułatwi upgrade z W7 do W10


Wsparcie techniczne dla Windows 7 zakończy się ostatecznie 14 stycznia 2020 r., ale wielu jego użytkowników nie zamierza czekać do samego końca. Pod sam koniec roku 2018 najczęściej używanym systemem destkopowym został (już bezdyskusyjnie) Windows 10, a udział Siódemki powoli spada. Część użytkowników W7 doświadcza problemów podczas upgrade′u. Windows Insider Team prowadził niedawno webcast. Został tam poruszony temat upgrade′u, a Microsoft wyjaśnił, jak zamierza ułatwić jego proces.

Po pierwsze, komunikaty z błędami będą teraz zawierać linki prowadzące do artykułów KB. Dzięki temu użytkownicy nie będą musieli przepisywać komunikatów i szukać rozwiązań na własną rękę.

Po drugie, kiedy zostanie znaleziona niekompatybilna aplikacja, zamiast tylko sugerować jej odinstalowanie, kreator będzie nam towarzyszył albo w usunięciu tej aplikacji, albo w znalezieniu nowszej wersji systemu, która jest z nią zgodna. Nowe ekrany z komunikatami będą bardziej przyjazne.


Źródło: centrumxp.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, rozumiem