Aktualności

Kod źródłowy Windows XP trafił do Internetu

Kod źródłowy Windows XP trafił do Internetu

Mimo że XP został wydany prawie 20 lat temu, to część jego kodu może nadal działać w kolejnych wersjach Windows, wliczając w to Windows 10. A to już potencjalnie naraża użytkowników. Jest bowiem możliwe, że sprawdzając kod, ktoś natknie się na luki i je wykorzysta. Możliwe, że odkryte luki będą dalej niezałatane w Windows 7, 8.1 i 10.

Paczka ważąca 43 GB została dziś udostępniona w internecie, a jej zawartość stanowi kod źródłowy systemów: MS DOS 3.30, MS DOS 6.0, Windows 2000, Windows CE 3, Windows CE 4, Windows CE 5, Windows Embedded 7, Windows Embedded CE, Windows NT 3.5, Windows NT 4, Windows Server 2003 i oczywiście Windows XP. Wyciek, choć etycznie wątpliwy, ma olbrzymie walory edukacyjne i historyczne. Dzięki niemu programiści mogą zajrzeć do środka i sprawdzić, jak rzeczywiście działa system Windows, który jest w końcu zamkniętym oprogramowaniem. O autentyczności kodu świadczy fakt, że odkryto w nim nieznany wcześniej motyw systemowy.


Źródło: CentrumXP.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, rozumiem