Aktualności

Kompatybilność sterowników - rozwiązanie

Kompatybilność sterowników - rozwiązanie


W zeszłym roku Intel wypuścił wadliwe sterowniki, które na jakiś czas pozbawiły użytkowników dźwięku. W takich sytuacjach Microsoft musi często reagować już po fakcie, dopiero gdy sterowniki zostały udostępnione użytkownikom, blokując aktualizację na konkretnych, dotkniętych problemem maszynach. Gigant nie ma możliwości sprawdzić przed wystąpieniem błędu, że dany producent ma problemy w tej kwestii.

Najnowsze zmiany w sposobie udostępniania sterowników i współpracy z producentami w tym zakresie, jakie chce wprowadzić Microsoft, mogą znacznie poprawić sytuację. Informacje na ten temat znaleziono w wewnętrznej dokumentacji Microsoftu. Zmiana jest zasadniczo drobna, ale istotna - do tej pory gigant udostępniał sterowniki i dopiero w przypadku wystąpienia pierwszych problemów z kompatybilnością, blokował ich dalsze udostępnianie. Teraz producent będzie mógł wcześniej zgłosić prośbę o nałożenie tymczasowej blokady, która będzie obowiązywać do czasu wypuszczenia łatki. To powinno znacznie zmniejszyć zasięg występowania problemów ze sterownikami i przyspieszyć proces ich likwidacji.

Źródło: Centrumxp.pl


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, rozumiem